Arthrex ® Osocze i fibryna bogatopłytkowe

Zabieg Arthrex® ACP (PRP HD) dzięki dużej koncentracji czynników wzrostu w naturalny sposób odmładza i rozświetla skórę, przywracając jej świeżość i redukując zmarszczki, rozstępy i blizny. Stymulacja komórek produkujących kolagen i elastynę zwiększa elastyczność, napięcie i przywraca objętość. Zabieg jest w 100% biokompatybilny, co oznacza, że osocze bogatopłykowe (PRP), czynniki wzrostu I komórki macierzyste są pozyskiwane od samego pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Rewitalizacja skóry jest możliwa dzięki autologicznej odnowie komórkowej, czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Efekty, które możemy uzyskać, dzięki zabiegowi osocza bogatopłytkowego Arthrex® ACP to:
• rewitalizacja skóry,
• wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
• poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
• remodeling włókien kolagenowych
• poprawa ukrwienia skóry
• wygładzenie zmarszczek i fałdów
• przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

U pacjentów dotkniętych problemem łysienia i utraty włosów Arthrex® ACP poprawia ukrwienie cebulek włosowych, tym samym stymulując regenerację komórek mieszków włosowych – włosy zaczynają rosnąć, stają się gęstsze i zdrowsze. Zastosowanie PRP HD w terapii blizn i rozstępów poprawia procesy ich przebudowy, skracając czas leczenia i optymalizując efekt końcowy. Arthrex® ACP (Autologous Conditioned Plasma) – jest nową formą zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP najwyższej jakości. Innowacyjny system 2 strzykawek w układzie zamkniętym bez antykoagulantów i aktywatorów chemicznych sprawia, iż zabieg poza najwyższą koncentracją czynników wzrostu jako jedyny na rynku jest całkowicie bezbolesny. Nowe parametry odwirowywania osocza oraz unikalna metoda aktywacji pozwala na osiągnięcie najwyższego stężenia czynników wzrostu w obrębie leczonych tkanek, bez bólu i pieczenia.

System Arthrex ACP to:

– najwyższe stężenie czynników wzrostu (do 250% wyższe niż w innych preparatach PRP)
– BEZBOLESNY ZABIEG – jedyne PRP bez aktywatorów chemicznych i antykoagulantów
– medyczny system renomowanej firmy Arthrex® do pozyskiwania i izolacji czynników wzrostu z krwi
oraz SVF – komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej
– niemiecka jakość sprzętu i profesjonalna, posiadająca wszystkie certyfikaty metoda
– terapia autologiczna o najwyższym profilu bezpieczeństwa – dobrze tolerowana, nie wywołująca
skutków ubocznych

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta (ok. 15ml). U osób wysoce wrażliwych na ból stosujemy znieczulenie miejscowe w formie maści. Strzykawka umieszczana jest w wirówce I po 5min wirowania na odpowiednich parametrach uzyskujemy wysoce skoncentrowane osocze bogatopłykowe. Taki materiał podajemy pacjentowi bezpośrednio po odwirowaniu.

Zabieg wykonywany jest urządzeniem Vital Injector 2, dzięki czemu zazwyczaj znieczulenie nie jest wymagane, a sam zabieg jest dla pacjenta komfortowy. Po zabiegu nakładany jest krem regenerujący skórę.

Jakie są przeciwskazania?

– ciąża i okres karmienia piersią
– aktywna choroba nowotworowa
– choroby autoimmunologiczne z grupy kolagenoz